درب سربی

به درب هایی که در  مراکز تصویربرداری نصب می گردد و مانع از ورود هر گونه اشعه به محیط اطراف می گردد .درب سربی گویند این شرکت سه مدل درب سُربی تولید می کند  که عبارتند از : الف) درب سُربی لَتی       ب ) درب سُربی ریلی آنالوگ       ج) درب سُربی ریلی برقی    

 

دربهای سربی

درب سربی لولایی (ساده)

این نوع دربها از چوب فشرده محکم و با کیفیت ساخته شده و سرب به لایه داخلی درب پرس می شود, به دلیل جنس با کیفیت  چوب ومواد به کار رفته در این دربها, با وجود وزن تقریبا سنگین, مقاومت  دربها بالا بوده و از ماندگاری و دوام خوبی برخوردار است.

درب سربی ریلی (کشویی)

در بعضی از مراکز بنابر صلاحدید مشتری و یا پیشنهاد پیمانکار به جهت سهولت در رفت و آمد ویلچر, برانکاد و … از درب های سربی ریلی استفاده می شود, نحوه ساخت و متریال به کار رفته در این نوع دربها هم به مانند دربهای سربی ساده می باشد و فقط به سبب راحتی در باز و بسته شدن درب از ریلهای تعبیه شده در بالای چهارچوب دربها و بلبرینگهای متناسب با وزن و اندازه دربها استفاده می شود.

درب سربی اتوماتیک (برقی)

در بعضی مواقع, به سفارش مشتری و برای سهولت بیشتر در رفت و آمد و نیز رعایت بیشتر موازین بهداشتی و حفاظتی به جای استفاده از دربهای سربی ریلی از دربهای سربی اتوماتیک برقی استفاده می گردد, مکانیزم کار دربهای سربی برقی همانند دربهای برقی معمولی است و مجهز به ریموت کنترل و نیز شستی باز و بسته شدن (stop/start) می باشند.

در ساخت این نوع دربها از ریل, موتور و برد خارجی استفاده می گردد که بنابر سایز و وزن دربها و همچنین درخواست مشتری می توان از تجهیزات ساخت چین و یا کشورهای اروپایی استفاده نمود.

درب سربی صنعتی (موتورایزر)

در مواقعی که میزان تشعشع منبع تابش اشعه بیش از حد معمول باشد(مراکز شتاب دهنده پزشکی, صنعتی و …) جهت ایزولاسیون و جلوگیری از نشت پرتوهای رادیواکتیو نیاز به دربهایی با ضخامت بالا می باشد.

در ساخت این نوع از دربها از بلوک و آجرهای سربی و یا بتن مخصوص استفاده می گردد, ساخت این دربها نیاز به انجام محاسبات گوناگون جهت برآورد میزان سرب یا بتن و نیز محاسبه دقیق برای ساخت چهارچوب محکم و شاسی کشی اصولی جهت نگهداری سرب و بتن را دارد.

برای حرکت و باز و بسته کردن این نوع دربها از ریلهای مخصوص فلزی تقویت شده, چرخها و غلطکهای مخصوص و نیز الکتروموتورهای قدرتمند استفاده می شود, نوع تجهیزات به کار رفته در این دربها وابسته به وزن و اندازه دربها و نیز نظر مشتری محترم می باشد.

دریافت مشاوره رایگان و سریع

  • درب سربی جی ام پی در صنعت بیمارستان مورد است قرار میگیرد و برای جلوگیری از نشت اشعه میباشد.

  • درب سربی درای استراکچر فلزی دارد و داخل دربها سرب کوبی میشود .

  • این دربها در سایز های متنوع و بصورت تک لنگه ، دولنگه ،تک لنگه اسلاید و دولنگه اسلاید ساخته میشود.

  • ضخامت سرب داخل دربها طبق درخواست کارفرما تعیین میگردد.

  • نمای ظاهری دربها شکیل و امکان اجرای بصورت استنلس استیل ،شیشه ،چوب و یا رنگ الکترواستاتیک وجود دارد.

نمومه کار های انجام شده:

با ما در ارتباط باشید