شیلد سقفی آنژیوگرافی

در اتاق های آنژیوگرافی به دلیل چرخش تیوب و دوز اشعه ی بالای ان ، کاربر بایستی علاوه بر جلیقه و دامن سریی از شیلد سقفی انژیوگرافی هم استفاده کند. شیلدهای سقفی در مدل های مختلفی همچون ریلی، پایه ثابت و پایه متحرک وجود دارد.

شیلدهای سقفی به صورت تمام شیشه و شیشه با پرده سربی تولید می‌شود که بهترین مدل آن شیشه‌ای به همراه پرده است زیرا دکتر هنگام استفاده از آن دسترسی بسیار راحت‌تری به بیمار روی تخت دارد.

اولین تولیدکننده شیلد سقفی آنژیوگرافی در ایران

شرکت تجهیزات پزشکی علیخانی برای اولین بار در ایران موفق به تولید شیلد سقفی آنژیوگرافی در مدل پایه ثابت شده است. تمامی قطعات این شیلد از بهترین متریال‌های موجود تشکیل شده است.

در کنار تولید این شیلد، این شرکت نمایندگی ۲ شرکت آلمانی و ترکیه‌ای در حوزه ی شیلد سقفی انژیوگرافی در دنیا را دارا است.

شیلد سقفی آنژیوگرافی
تولید شیلد سقفی آنژیوگرافی مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی

بهتر است قبل از اقدام برای خرید شیلد سقفی، ابتدا نمایندگان این شرکت از اتاق مورد نظر بازدید به عمل آورده و در صورت نیاز زیر سازی مخصوص شیلد سقفی را انجام دهند.

این شرکت انواع شیلد های زیر تخت نیز تولید می‌نماید که با توجه به ریلی بودن آن قابلیت جداسازی نیز دارد. شیلد زیر تخت حتما باید قبل از قرار گرفتن مریض بر روی تخت نصب شود.

 همچنین در صورت نیاز علاوه بر شیلد سقفی، این شرکت شیلد زیرتخت آنژیوگرافی نیز تولید و وارد می‌نماید.

نکات مهم نصب شیلد سقفی آنژیوگرافی

  • در بسیاری از مراکز دیده شده به دلیل عدم وجود شیلد سقفی، کاربران اتاق دچار حادثه های جبران ناپذیر شده اند به همین دلیل دانشگاه های علوم پزشکی استان ها تاکید بسیار زیادی مبنی بر تهیه و استفاده مداوم شیلد سقفی دارند.
  • در اتاق های انژیوگرافی به دلیل چرخش تیوب و دوز اشعه ی بالای ان ، کاربر بایستی علاوه بر جلیقه و دامن سریی از شیلد سقفی انژیوگرافی هم استفاده کند.
  • شیلد های سقفی در مدل های مختلفی هم چون ریلی، پایه ثابت و پایه متحرک وجود دارد.
  • شیلد های سقفی به صورت تمام شیشه و شیشه ی به همراه پرده سربی تولید می‌شود که بهترین مدل آن شیشه ای به همراه پرده است زیرا دکتر هنگام استفاده از ان دسترسی بسیار راحت تری به مریض روی تخت دارد.
  • نکته ی مهم دیگر در انتخاب شیلد سقفی محل قرار گیری آن نسبت به جای گیری دکتر بالا سر بیمار است.

 گاهی شیلد سقفی را به گونه ای نصب کرده اند که علاوه بر عدم محافظت از پزشک در برابر اشعه باعث قرار گرفتن پزشکان دیگر به صورت کاملا مستقیم در مسیر برخورد اشعه می‌شود.

 لطفا قبل از خریداری شیلد سقفی حتما به جای گیری دقیق آن توجه فرمایید.

کشورهای مطرح تولید شیلد سقفی آنژیوگرافی

اولین‌ کشوری که استفاده از شیلد سقفی در انژیوگرافی را اجباری کرد کشور المان هست و تا امروز بهدبیشتر کشور های مختلف جهان شیلد سقفی را صادر کرده است.

علاوه بر آلمان کشورهای همچون چین، امریکا، ترکیه و… از پیشگامان این صنعت بوده اند و تا امروز بیشتر شیلد های سقفی موجود در آنژیوگرافی ها اغلب از این کشورها هستند. 

با توجه به وزن بسیار زیادی که شیلد سقفی دارد ( بالای ۲۰۰ کیلوگرم ) زیر سازی ان بسیار مهم است . زیر سازی ان حتما باید به صورت جوش و یا رول بولت صورت بگیرد و در صورتیکه که ضعیف این کار صورت گیرد امکان افتادن شیلد سقفی در حین عمل بر روی بیمار است.

روش‌های مهم استفاده از شیلد سقفی آنژیوگرافی

شیلد سقفی آنژیوگرافی حتما به همراه شیلد زیر تخت انژیوگرافی بایستی استفاده گردد به صورتیکه جلوی اشعه هم از سمت زیر تخت و هم از بالای تخت گرفته شود.

شیلد های زیر تخت در دسته بندی های مختلف حفاظت در برابر اشعه در کلاس خطری A قرار گرفته است و به گونه ای هستند که عدم وجود شیلد، خطر بسیار زیادی را برای کاربر بوجود می‌آورد. شیلدهای زیر تخت و سقفی بسیار برای واحد های آنژیوگرافی ضروری هستند و نبود یکی از آنها کاربر را با مشکلات زیادی اعم از سرطان پوست، از بین رفتن قدرت باروری، سرطان تیروئید و…  مواجه می‌کند.

خواهشمند است قبل از اقدام برای عمل انژیوگرافی حتما از وجود شیلد سقفی و شیلد زیر تخت در مرکز خود مطمئن باشید و در صورت نبود هر یک، تحت هیچ عنوان اقدام به عمل نفرمایید.

در پایان باید اشاره کنیم تمامی شیلدهای سقفی این شرکت زیر نظر مهندسین آلمانی و با توجه به استانداردهای ارایه شده توسط شرکت سازنده دستگاه، صورت می‌گیرد و تمام خدمات شامل گارانتی خواهند بود.

درخواست مشاوره رایگان

به مشاوره نیاز دارید؟

کاملا رایگان با ما تماس بگیرید و

سوال خود را بپرسید.