برای جداسازی  بخش های مختلف تصویربرداری ، لزومی به دیوار کشی نیست و این کار به وسیلۀ پارتیشن سُربی صورت می گیرد با کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن .

پارتیشن ها در واقع دیواره های سیار کاربردی  جهت تقسیم فضای یک اتاق به بخشهای مختلف به مراتب زیادتر  می باشند و به چند نوع تقسیم میشوند دوجداره ٬ تک جداره و صنعتی طراحی می شوند . از نکات ضروری در طراحی و نصب پارتیشن ها حفظ استحکام و زیبایی آنها می باشد . از اینرو پارتیشن ها معمولا از یک فریم فلزی و سطحی متناسب با محیط اطراف ( همرنگ سایر تجهیزات هر بخش ) که معمولا از جنس MDFاست ٬ ساخته می شوند

در برخی مطب های دندانپزشکی که دارای پری اپیکال و یا مراکز رادیوگرافی با دستگاه های دارای توان خروجی پایین هستند جهت کاهش هزینه ها و بهینه نمودن فضای مرکز همزمان با نصب پارتیشن و جداسازی قسمت های مختلف ( نظیر یونیت های دندانپزشکی از سایر تجهیزات مرکز ) اقدام به نصب پارتیشن های سربی نیز می نمایند . در این صورت نیازی به پاراوان سربی نخواهند داشت . این پارتیشن ها همانند پارتیشن های غیر سربی در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه شده و هزینه آن نیز بصورت متر مربع محاسبه می شود .

از نکات مهم در طراحی پارتیشن سربی ضخامت معمول سرب در آنها می باشد که برخلاف پاراوان های سربی مورد استفاده در دندانپزشکی که دارای حدود 0.5mmسرب هستند از 1.2mmتا 2mmسرب با خلوص بالا در آنها استفاده می شود .

شرکت تجهیزات پزشکی دژپاد از شرکت های فعال در زمینه طراحی و نصب پارتیشن سربی می باشد که با تکیه بر روش های نوین ٬ تلاش نموده علاوه بر حفظ زیبایی و تناسب ٬ یکپارچگی پوشش سربی را نیز در پارتیشن سربی خود حفظ  نماید .

از دیگر ویژگی های پارتیشن سربی دژپاد پوشش کامل تمامی لبه ها با استیل مقاوم می باشد

علاوه بر موارد ذکر شده در صورت درخواست مشتری شرکت آمادگی نصب شیشه سربی در سایز های دلخواه بر روی این پارتیشن ها را خواهد داشت .

در معنی لغوی پارتیشن به معنی فضای جداکننده می‌باشد که در گذشته بیشتر از چوب در تهیه ی آن استفاده شده است،  پارتیشن‌ها دارای انواع متنوعی  می‌باشند، که در ادامه در مورد آن‌هاتوضیحات بیشتری میدهیم و شمارا به انها اشنا میکنیم ،اما در حال حاضر مرتبط پارتیشن توضیحات بیشتری می‌دهیم. هنگامی‌که درگذشته ازپارتیشن‌ها استفاده می‌شد، اغلب جنس آن‌ها از چوب بود و ارتفاع آنان از زمین تا سقف بود و این امر باعث می‌شد که جدایی در فضا ایجاد کند ، اصولاً از پارتیشن‌ها برای جدا کردن قسمت پذیرایی و اتاق نشیمن استفاده می‌شد و به‌این‌ترتیب خانه به میزان بزرگ‌تری دیده می‌شد و همچنین فضای مخصوص برای هر نفر می‌توانست جدا شود . حال می‌خواهیم به توضیحات انواع پارتیشن‌ها بپردازیم ، ابتدا باید گونه‌های مختلف پارتیشن‌ها را طبقه‌بندی کنیم ،گونه‌های مختلف عبارت‌اند از: پارتیشن‌های اداری ، پارتیشن‌های مسکونی،انواع دوجداره و تک جداره پارتیشن‌ها، که برخی از آن‌ها همانند دیوار عمل کرده و برخی دیگر نیز لایه‌های نازک‌تری دارند ، توضیح تک‌تک آن‌ها را در ادامه بحث خواهیم داد ، اما در حال حاضر می‌خواهیم به پارتیشن‌های مسکونی بپردازیم ،در فضای مسکونی این پارتیشن‌ها علاوه بر جنبه کارایی به جنبه زیبایی هم متمرکز می‌باشد و این زیبایی می‌تواند با پارتیشن‌های نیمه و یا کامل استفاده شود، ازاین‌رو بسیاری از خانه‌ها برای زیبایی و افزودن جذابیت از این پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند. همچنینپارتیشن‌های مسکونی در برخی اوقات متحرک هستند، که بتوان با هر سلیقه‌ای به چینش آن‌ها پرداخت و زیبایی‌هایی را خلق کرد.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *