فهرست مطالب

نگاتسکوپ

نگاتسکوپ‌ وسیله ای پزشکی می باشد که با روشن کردن نور باعث میشود فیلم‌ رادیولوژی به صورت اسان دیده شود. 

منبع نور نگاتسکوپ از به دو دسته تقسیم‌ میشود :

نگاتسکوپ‌

دسته اول لامپ های فلور سنت میباشند که لامپ های فلور سنت با توجه به قدمتی که دارند دیگر استفاده نمیشود چون هم برق زیادی استفاده میکنند و هم با توجه به روشن و خاموش شدن دائمی نگاتسکوپ احتمال سوختن ان بسیار بسیار زیاد میباشد .

 

 همجنین ابعاد نگاتسکوپ  این لامپ ها بزرگ میباشد و قالبا از پشت صفحه ی نگاتسکوپ ابعاد لامپ به وضوح قابل رویت است .

دسته ی دوم لامپ های ال ای دی میباشند که در چندین‌ سال گذشته جایگزین بسیار مناسبی جهت استفاده به جای لامپ های فلور سنت بوده اند از این جهت که توان ان ها دقیقا مشابه لامپ‌های فلور سنت میباشند و طول عمر ان ها از لامپ های فلور سنت بسیار بیشتر میباشد از این‌جهت لامپ های ال ای دی توجیه اقتصادی بسیار زیادی دارد.

 

زمانیکه از لامپ ال ای دی در این دستگاه استفاده میشود نور ساطع شده از نگاتسکوپ‌ بسیار یکنواخت بوده و با توجه به ضروری بودن این نکته ، امروزه دیگر از هیچگونه لامپ فلور سنتی در دستگاه های الکتریکی اعم از نگاتسکوپ استفاده نمیکنند .

 

نگاتسکوپ ها در مدل های مختلفی همچون توی کار و روی کار تولید میشود.

 

مدل نگاتسکوپ توی کار ان بیشتر در اتاق های همچون : اتاق های عمل ، اتاق های انژیوگرافی ، اتاق های جراحی مغز و اعصاب و … کاربرد بیشتری دارند و مدل های روی کار در اتاق های رادیولوژی ، سیتی اسکن ، تک دندان ، opg و … استفاده میشود .

نگاتسکوپ

در مدل های توکار باید توجه بسیار زیادی به برق کشی نگاتسکوپ داشت زیرا زمانیکه برق کشی ان به مشکل برخورد خارج کردن و جای گزاری مجدد نگاتسکوپ کار دشواری میباشد منتها از لحاظ زیبایی کار ، نگاتسکوپ‌توی کار بسیار زیبا تر از نگاتسکوپ روی کار میباشد .

نگاتسکوپ‌

در انتخاب نگاتسکوپ‌روی کار بدین جهت که به دیوار پسچ و رول پلاک میشود انتخاب جای ان بسیار مهم است هم‌ چنین‌ نزدیک بودن نگاتسکوپ به پریز برق نکته ی قابل تامل دیگری میباشد که بسیاری از پزشکان به ان دقت نمیکنند .

 

نگاتسکوپ ها در انواع تک خانه ، دو خانه ، سه خانه و چهار خانه تولید میشود . با توجه به محل استفاده ی نگاتسکوپ و فیلمی که قرار است پزشک از روی ان بیماری مریض را تشخیص دهد سایز نگاتسکوپ عوض خواهد شد

.

هر چقدر نوری که از نگاتسکوپ ساطع میشود نور یکنواخت تری باشد پزشک راحت تر مریضی و یا سلامت بیمار را تشخیص میدهد از این رو این شرکت با توجه به جدیدترین مدل های نگاتسکوپ تولید شده در جهان و استفاده از نیروی مجرب در این زمینه از سال ۱۳۶۵ به عنوان اولین شرکت تولید کننده نگاتسکوپ در این زمینه شروع به کار کرده است 

و تاکنون در بیش از ۴۰۰ مرکز درمانی نگاتسکوپ تولید شده ی این شرکت کار میکند و تا به امروز به لطف خدا بیشتر مصرف کنندگان این دستگاه رضایت کافی از این محصول را داشته اند.

موارد استفاده ی نگاتسکوپ عموما در مراکز بیمارستانی ، کلینیک های تصویربرداری ، کلینیک های درمانی ، مطب های دندان پزشکی ، درمانگاه ها و … میباشد .

نگاتسکوپ‌

این شرکت با توجه به استفاده از لامپ ال ای دی و همچنین استفاده از صفحه ای به ضخامت ۱ سانتی متر تمامی نگاتسکوپ های تولیدی خود را به مدت زمان ۲ سال گارانتی میکند و هم چنین این محصول تا ۱۰ سال دارای خدمات پس از فروش میباشد .

عمر این محصول با توجه به روشن شدن و خاموش شدن مداوم ان بستگی به سنسور و هم چنین دیمری که روی ان نصب شده است دارد.

نگاتسکوپ‌ 
برد و دیمر نگاتسکوپ های تولیدی  شرکت علیخانی تماما از خارج از کشور وارد میشود و هم‌ چنین به دلیل ۲ سال گارانتی بودن ان ، این شرکت خود را موظف میکند که از کالای با کیفیت و درجه یک استفاده کند .

نمونه کار های انجام شده:

دریافت مشاوره رایگان و سریع

با ما در ارتباط باشید